Jernej Kuntner

IGRALEC
VSI ČLANI ZDUS

foto: Urška Boljkovac

Jernej Kuntner, rojen 28.01.1970 v Ljubljani. Osnovno šolo končal v Trnovem, Srednjo šolo SNŠ-Srednja naravoslovna šola za Bežigradom leta 1989. JLA 1989-90 v Kičevu in Beogradu. Po vojski eno leto študija biologije. Nato, 1991, na AGRFT v Ljubljani, smer dramska igra. Diplomiral l.1996. Stanuje in dela v Ljubljani.

Gledališče – Theatre:

1994 – 2001 MGL ( Municipal Theatre of Ljubljana )
Stalni član ansambla od 1996-2001.
1994 A. Miller Smrt trgovskega potnika -Happy
1994 A. Bennett Blaznost Jurija III. -Služabnik
1995 F.G.Lorca Yerma -Fant, Samec
1995 E.Flisar Iztrohnjeno srce -Miloš Korytko
1996 A.Miller Pogled z mostu -Rodolpho
1996 B.Brecht Galilejevo življenje -Svetnik,Menih,Kočijaž
1996 I.B.Singer Norci iz Helma -Igralec
1997 E.Bond Rešeni -Mike
1997 J.B.P.Moliere Tartuffe -Valer(alternacija)
1998 C.Flatow Mož, ki si ne upa -Robertino
1998 B.Tadel Policija d.d. -Mag.Janez Dolenc
1999 W.Shakespeare Antonij in Kleopatra -Thidias
1999 B.Shaw Pigmalion -Freddy Eynsford Hill
1999 C.Goldoni Sluga dveh gospodarjev -Brighella, gostilničar
2000 Dekleva Kranjc 1821 -GlebV.Volkonski
2001 M.Zupančič Goli pianist -Edi

2000 J.K. organizira PRVI stand up comedy večer v Sloveniji ( Cafe Antico )

2001 – 2006 Samostojni kulturni delavec

ŠPAS Teater

1997 J.Orton Dan norosti -starešina Kuntner
2000 M.Camoletti Stevardese pristajajo -Bernard/Robert ( alt.)
2002 A.Christie Mišolovka -Mr.Ralston

B-52 Teater
1999 D. Simpson Žurka za punce -Darko

MOJE Gledališče
2000 T.Partljič Krivica boli -Aleksandar Topić
2003 F.Hadžić Državni lopov -Lepi

TEATER 55
2007 B.Djurić Čas za spermembo -dr.Damjan Perme

STARAGARA
2007 P.W.KuntnerJešelnik Penisov monolog – monokomedija

BOOM Teater
2011 Miki Bubulj Posvetovalnica -Franci Psihič

2006 – 2009 GOML, gledališče za otroke in mlade Ljubljana.
2006 B.Veras; Hej, zbudi se pravljica-hišnik
2006 M.Dekleva;Trije prašičji prašički -Vampek
2007 B.Š.Žmavc; Petelin in pav-Petelin
2007 A.T.Linhart;Matiček se ženi-kako nastane predstava -Baron
2007 V.Moedrndorfer Miši v operni hiši-Oče
2008 S.Šesto Itak Maži-Maži
2009 V.Moedrndorfer Zeleni fante-Avto, Zvonec, Hiša, Pralni stroj
2009 J.Kuntner Mavrica (The Rainbow) – prva SMALL SIZE predstava v Sloveniji, za otroke od 0-3 let -Fantek
2009 P.Suhodolčan Peter Nos-Marko

2009 – …LGL- Dramski oder za Mlade – DOM
2009 D.Haarms Cirkus Šardam-G.Šardam, direktor cirkusa
2010 B.A.Novak Mala in velika luna-Kapitan, Zvezdogled, g.Falzet
2010 Lycos Nantsou Kamni-Zverina, kriminalist Kovač
2011 M.Borin Žužkerada-gosenica Pavle
2011 D.Potočnjak Prov hudo-Oče Peter
2011 H.C.Andersen Snežna kraljica-Zlodej
2012 G.Buechner Leonce in Lena-Valerio
2012 I.Bojović Obuti mačkon-General LeBre
2013 D.Muck Pazi, Pika!-Govedo
2014 S.Semenič,Pepelka-Oče
2014 E. Kaestner,Emil in detektivi-Grundeis
2015 J. Bauer, Groznovilca, -medved Medard Strd
2016 A. Ingolič Tajno društvo PGC, -prof. Vejica, …

TV in Film:

1994 film Halgato
1995 film Striptih
1996 film Patriot
1997 TV Pravi biznis, vloga Pšemek
1999 TV Šou bo šel, vloga voditelj in Pšemekove strašne predložke
1999-01 TV sitcom TV DOBER DAN, vloga Mercatori ( the FIRST sitcom in E. And Central Europe)
2001-03 TV sitcom Pod eno streho, vloga poštar Rado
2005 TV sitcom Naša mala klinika, epizodna vloga
2006 fim Traktor, ljubezen, rock and roll – Gjirkoš
2008 TV serija Brat bratu – Blisk
2009 TV sitcom Lepo je biti sosed, epizodna vloga
2011 film Hvala za Sunderland – Janez
2015 telenovela Usodno vino,-župan Matjaž Petrič
2016 film Slovenija, Avstralija in jutri ves svet, –Sašo Polanič

Radio:
Preko 80 vlog v radijskih igrah

Sinhronizacije:
( režije slovenskih sinhronizacij in vloge )
Sinhronizacije:

2016 Sing/Zapoj -Boss bear, Meena’s grandfather – dubb.director
2016 Vaiana -Weird chicken man -xxx
2016 Trolls -kralj Pepi -dubb.director
2016 Štorklje -Alpha wolf 1. -dubb.director
2016 Kubo -Hashi – dubb.director
2016 Ledena doba 5-Sid-dubb. director
2016 Skrivnostno življenje ljubljenčkov -Duke-dubb. director
2016 Finding Dory-Bailey-xxx
2016 Angry birds-Učitelj-dubb. director
2016 Kung fu Panda 3-Crane-žerjav-dubb. director
2016 Alvin 4-Dave-dubb director
2015 Zootopija-Duke Weaselton-xxx
2015 Snoopy-Charlie Brown-xxx-dubb.director
2015 Hotel Transilvanija 2-Frankenstein-Franci-dubb.director
2015 Minions-Crown keeper-dubb director
2015 Vrvež v moji glavi -Strah ( Fear )-xxx
2015 Frozen Fever (short)-Olaf -xxx
2015 Home -Ernie-dubb director
2015 7.Palček-Court tinker, Sherman-xxx
2015 Spuži kvadratnik-Bučko, Kyle-dubb director
2014 Big Hero-General, oče -xxx
2014 Pingvini z Madagaskarja-Čriček-dubb.director
2014 Čebelica Maja-Flip -xxx
2014 Škatlarji,-A. Grabež(=Madame Frufru),-dubb.director
2014 Avioni 2, -Pulaski -xxx
2014 Kako izuriti svojega zmaja 2, -Ug -dubb.director
2014 Rio 2 -Big boss -dubb.director
2014 Mr.Peabody in Sherman -Mr.Peabody -dubb.director
2013 Silvester in čivkec (TV) -Silvester -xxx
2013 Pingvini z Madagascarja (TV) -Kralj Julij -xxx
2013 Frozen -Olaf -xxx
2013 Turbo -Chat -dubb.director
2013 Smrkci 2 -Gargamel -dubb.director
2013 Pošasti z univerze -Miha Očnik -xxx
2013 Epic -Mub -dubb.director
2013 Krudovi -Belt -dubb.director
2012 Rise of the Guardians ( 5 legend) -xxx -dubb.director
2012 Wreck It Ralph -Gene -xxx
2012 Hotel Transilvanija -Frankenstein -dubb.director
2012 Madagascar 3 -Italian police officer -dubb. director
2012 Brave -Young McGuffin -xxx
2012 Ice Age 4 -Sid -dubb. director
2012 Poos in Boots ( Obuti maček ), -Luis -dubb. director
2011 Arthur Christmas -Steve -dubb.director
2011 Alvin 3 -Dave -xxx
2011 Tangled -Vlad -xxx
2011 Smurfs -Gargamel -dubb.director
2011 Winnie the Pooh -Tigger -xxx
2011 Cars 2 -Brent Mustangburger -xxx
2011 Kung Fu Panda 2 -Crane -dubb.director
2011 Rango -Spoons, Roadkill -dubb.director
2010 Alvin 2 -Dave -dubb.director
2010 How to train your Dragon -Starkard -dubb.director
2010 Marmaduke -Marmaduke -dubb.director
2010 Princess and the Frog -Lawrence -xxx
2010 Shrek 4 ever -Brogan -dubb.director
2010 Cloudy with the Chance of Meatballs -Brent -dubb.director
2009 Up! -Dug -dubb.director
2009 Monsters vs. Aliens -B.O.B. -dubb.director
2009 Lazy Town (TV) -Robby Rotten -xxx
2009 Ice Age 3 -Sid -dubb.director
2009 Bolt -Bolt -dubb.director
2008 Alvin 1 -Dave -dubb.director
2008 Kung fu Panda 1 -Crane -dubb.director
2008 Madagascar 2 -Black guide -dubb.director
2008 Fly me to the Moon -Russian spy -dubb.director
2008 Wall-E -Wall-E -dubb.director
2008 A Bugs Life (DVD) -Molt -xxx
2007 The Bee Movie -Barry -dubb.director
2007 Meet the Robinsons -Bowler Hat Guy -xxx
2007 Shrek 3 -xxx -dubb.director
2007 The Simpsons -Homer -xxx
2007 The Ninja Turtles -Raphael -dubb.director
2007 Surfs Up -Kelly Slater -dubb.director
2006 Ice Age 2 -Sid -xxx
2006 Garfield 2 -Jon, Nigel -dubb.director
2006 The Monster House -R.Scull -dubb.director
2006 The Wild -Larry -xxx
2006 Zathura -xxx -dubb.director
2005 The Sharkboy and Lavagirl -Mr.Electric -dubb.director
2005 The Robots -Fender -xxx
2003 The Daddy Daycare -Charlie -xxx
2003 Peter Pan -Capt.Hook, Mr. Darling -xxx
2003 Spirited Away -Haku -xxx
2000 Titan AE -Cale Tucker -xxx