Barbara Ribnikar

performerka
VSI ČLANI ZDUS

Foto: Jože Svetičič

Barbara Ribnikar se je rodila leta 1990 v Kranju.
Leta 2008 se je vpisala na ljubljansko Akademijo za gledališče, radio, film in televizijo, kjer je diplomirala iz dramske igre in umetniške besede.
Deluje kot samozaposlena v kulturi, bila pa je tudi članica Mestnega gledališča ljubljanskega in Prešernovega gledališča Kranj. Sodelovala je z večino slovenskih institucionalnih gledališč in s številnimi neodvisnimi ustvarjalci.
Od leta 2017 se intenzivneje ukvarja tudi s petjem in pisanjem. S pianistom Jožijem Šalejem sodelujeta v glasbeno-gledališkem duu Bešamel. ~ https://www.facebook.com/besamelos

2019 ~ Bešamel (foto: Jože Svetičič)

2012 ~ Potohodec (foto: Željko Stevanić)

Nagrade:
2012 – akademijska prešernova nagrada za vlogo Ženske v diplomski predstavi Potohodec (Dane Zajc; r. Zala Sajko)
2012 – nagrada za žensko vlogo na mednarodnem festivalu gledaliških šol Setkání/Encounter v Brnu za vlogo v predstavi Potohodec
2018 – posebna nagrada predstavi Žalujoča družina (Branislav Nušić; r. Igor Vuk Torbica) za kolektivno igro in sodobno tolmačenje Nušića na mednarodnem festivalu Nušićevi dnevi v Smederovem

2016 ~ Mrtvec pride po ljubico (foto: Bíró Márton)

2017 ~ Tragični turi: Utrinki iz Trojzena

Vloge v gledališču:
2019 – Muzeum Ljubljana, Bunker Ljubljana: Spanje: oblike, krajine, pošasti; r. Barbara Novakovič Kolenc
2019 – Anny – Anton Podbevšek Teater: Gnus, besede in reči (po romanu J. P. Sartra – priredila Eva Mahkovic – in besedilih M. Foucaulta); r. Matjaž Berger
2019 – Alenka Krneki in prednica – Mestno gledališče ljubljansko: Addamsovi (Marshall Brickman, Rick Elice, Andrew Lippa); r. Aleksandar Popovski
2018 – vskok: Einstein/Newton/sodnik – Mestno gledališče Ptuj, Zavod Margarete Schwarzwald, Cankarjev dom Ljubljana: Veliki pok (avtorski projekt po konceptu Maruše Kink in Mije Špiler); r. Maruša Kink
2018 – Gledališče Glej: Neključni kamen spotike: Predstavje (raziskava Strniševega Samoroga); r. Zala Sajko
2018 – Anton Podbevšek Teater: KONS:O:VEL (Janez Vrečko, Srečko Kosovel); r. Matjaž Berger
2017 – Gledališče Glej: Skupnost deluje, real-time performans ob zaključku rezidence kolektiva sz3 (Ivan Mijačević, Aleš Zorec)
2016 – vskok: Gina Prokova – Prešernovo gledališče Kranj, Slovensko ljudsko gledališče Celje: Žalujoča družina (Branislav Nušić); r. Igor Vuk Torbica
2016 – Gledališče Glej, Gledališče Koper: Tragični turi: Utrinki iz Trojzena (po Evripidovem Hipolitu); r. Zala Sajko
2016 – Anton Podbevšek Teater: Fizika žalosti (po romanu Georgija Gospodinova); r. Tjaša Črnigoj
2016 – Anton Podbevšek Teater: Plovemo (po motivih Igric Dominika Smoleta); r. Jana Menger
2016 – vskok: Druga Micika – Prešernovo gledališče Kranj, Mestno gledališče Ptuj: Mrtvec pride po ljubico (Svetlana Makarovič); r. Jernej Lorenci
2016 – Anton Podbevšek Teater: Tako je govoril Zaratustra (Friedrich Nietzsche); r. Matjaž Berger
2016 – vskok: Jola – Prešernovo gledališče Kranj: Jaz, Batman (Vinko Möderndorfer); r. Vinko Möderndorfer
2015 – Zavod Federacija Ljubljana, Španski borci, Studio za raziskavo umetnosti igre, PTL, Flota, Nagib: Variacije na Počasnost: TIME-OUT (avtorski projekt Katje Legin, po motivih romana Počasnost Milana Kundere), r. No-Training Lab
2015 – Lutkovno gledališče Ljubljana, program BiTeater: Lezbos (po Sapfini poeziji); r. Jaša Koceli
2015 – Matilda, tajnica – SNG Drama Ljubljana: Demokracija! (Josif Brodski); r. Matjaž Zupančič
2015 – Hana – Anton Podbevšek Teater: Dogodek v mestu Gogi (Slavko Grum); r. Jaša Koceli
2015 – Duša – Gledališče Glej: Horion (Vesna Hauschild); r. Kaja Tokuhisa
2015 – vskok: Nikola Tesla – Mestno gledališče Ptuj, Zavod Margarete Schwarzwald, Cankarjev dom Ljubljana: Veliki pok (avtorski projekt po konceptu Maruše Kink in Mije Špiler); r. Maruša Kink
2014 – Gledališče Glej: Prihajamo (po poeziji Adrie Targe Ramosa, Rebecce Ciesielski, Ane Svetel in Gašperja Torkarja); r. Jaša Koceli
2014 – Lutkovno gledališče Ljubljana, program BiTeater: Zdrava predstava (Nika Bezeljak, Nina Šorak); r. Nika Bezeljak
2014 – Gledališče Glej: Ebola jazz (Mitja Lovše; del programa Glej, In English); r. Mitja Lovše
2013 – mlada Pavla – Slovensko mladinsko gledališče: Pavla nad prepadom (Andrej E. Skubic); r. Matjaž Pograjc
2013 – izvajalci na videu – Plesni teater Ljubljana: Tulkudream, avtorski projekt Tanje Zgonc (r. videa Ema Kugler)
2013 – Corine, spremljevalka – Mestno gledališče ljubljansko: Triumf ljubezni (Pierre de Marivaux); r. Sebastijan Horvat
2013 – vskok: Varvara – Mestno gledališče ljubljansko: Nevihta (Aleksander Nikolajevič Ostrovski); r. Jernej Lorenci
2012 – vskok: Béatrice – Mestno gledališče ljubljansko: Vitez čudes (Lope de Vega); r. Luka Martin Škof
2012 – pripovedovalka, Zvezda nedosežna – Mestno gledališče ljubljansko, Anton Podbevšek Teater: Ples v dežju (Dominik Smole, Boštjan Hladnik, Nana Milčinski); r. Matjaž Berger
2012 – Cécile – SNG Drama Maribor: Nevarna razmerja (Choderlos de Laclos, Christopher Hampton); r. Aleksandar Popovski
2011 – Druga hči – Mestno gledališče ljubljansko: Don Juan se vrača iz vojne (Ödön von Horváth); r. Dušan Jovanović
2008 – Liesl – Prešernovo Gledališče Kranj in delavnica Musiké: Moje pesmi moje sanje (R. Rodgers, O. Hammerstein II, H. Lindsay, R. Crouse); r. Matjaž Pograjc

Vlogi pred kamero:
2019 – NaziCannibalPartisan 2 – Strup produkcija: Prekletstvo Valburge, r. Tomaž Gorkič
2019 – Nastja Golob – Voyo: Lajf je tekma (po norveški seriji Match, avtorja Martina Lunda), 8. epizoda; r. Dominik Mencej

Povezave: